زنانه, سلامتی و زیبایی, مجله گیزدین

هر آنچه باید درباره گن ها بدانید

گن های فرم دهنده

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مختصری از تاریخچه کلی گن ها

پوشیدن گن لاغری از دیر باز، در اواخر دوره ی ویکتوریا و قرن 16، بسیار متداول بوده است. اما در این اواخر پوشیدن گن های لاغری توسط سبلریتی ها و افراد مشهور توجه عده ی زیادی را به خود جلب کرده است تا از این گنها برای فرم دهی و لاغری استفاده کنند ولی همیشه باید به این موضوع توجه داشت که این تصمیمات احساسی بر روی سلامت ما اثر منفی نگذارد .

نمونه ای از گن های قدیمی یا همان کرست

نمونه ای از گن های قدیمی یا همان کرست

ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا انتخاب مناسب تری داشته باشید و همچنین موارد استفاده و نگهداری گن های مختلف را برای شما توضیح خواهیم داد . گنها به طور کلی به دو بخش زنانه و مردانه تقسیم می شوند که هر دو آن ها به بخش هایی از قبیل گن های لاغری ، گن های فرم دهنده و گن های درمانی می توان اشاره کرد که هر کدام را به مختصر توضیح خواهیم داد و نکات کلیدی آن ها را بیان خواهیم کرد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

گن های لاغری :

همان طور که از اسم این گن ها مشخص است این گن ها برای لاغری و تناسب اندام استفاده می شوند که با بالا بردن دمای پوست و تعریق باعث لاغری می شوند و شما را به فرم دلخواهتان می رسانند . در قسمت زیر نکات مهمی را درباره این نوع گن ها به شما می گوییم .نمونه ای از گن های لاغری زنانه

 1. گن لاغری باعث می شود کمرتان لاغرتر بنظر برسد. همه این سوال متداول رو از ما می پرسند ، بله شکم بند های لاغری تاثیر آنی فوق العاده ای دارند  یگ شکم بند لاغری دور کمرتان ببندید و مانند ساعت شنی کمر باریک شوید و کوچکتر، لاغرتر به نظر برسید  اما بستن شکم بند لاغری، آثار روانی غیر قابل انکاری هم در پی خواهد داشت. برخی پزشکان زیبایی می گویند بستن کن های لاغری باعث می شود شما به شکل ظاهری تان بیشتر توجه کنید و در رعیات کردن رژیم غذایی بیشتر کوشا باشید. پوشیدن گن لاغری ضرری ندارد و شما می توانید چندبار در روز آنها را استفاده کنید ولی این را هم در نظر بگیرید که پوشیدن مداوم این گن ها هم هیچوقت توصیه نمی شود .
 2.  پوشیدن شکم بند لاغری منجر به کاهش وزن موقتی می شود. برخی افراد فکر می کنند که پوشیدن گن لاغری حین انجام تمرینات وزرشی باعث افزایش دمای بدن و در نتیجه تعریق بیشتر می شود، بنابراین می تواند کاهش وزن موقتی در پی داشته باشد. اما باید همیشه یادتان باشد که این تنها کاهش وزن موقتی است. برای آنکه به هدف خود در فرم دهی به بدن وباریک کردن کمر دست یابید، باید استفاده از شکم بند لاغری را همراه با تغییر برخی از شیوه های زندگی تان انجام دهید تا اثر نتیجه بخشی مشاهده کنید.
 3. پوشیدن شکم بند های لاغری در دراز مدت باعث چربی سوزی نمی شود. مساله ی قابل توجه این است که شکم بند لاغری تنها زمانی که پوشیده شوند شما را لاغرتر نشان می دهند. زمانی که آن را دربیاورید، بدنتان به همان فرم اولیه اش باز می گردد. دلیل این امر آن است که پوشیدن شکم بند لاغری هیچ تاثیری بر میزان چربی موجود در بدن شما ندارد. برای آنکه بتوانید نتیجه ی خوبی از پوشیدن گن لاغری بگیرید و کمرتان را باریک کنید، باید همیشه آن را بپوشید.
 4. با پوشیدن گن لاغری ممکنست باعث جابجایی خطرناک برخی اندام بدن شود. دکتر گالینا می گوید با پوشیدن شکم بند لاغری، اندام های بالایی به سمت بالا و اندام های پایینی به سمت پایین حرکت می کنند. همچنین پوشیدن گن لاغری می تواند بر شکم فشار تحمیل کند که منجر به یبوست خواهد شد. اینکه با پوشیدن گن لاغری بر اندام های خود فشار وارد کنید، به این معنی است که تحمل خود را در برابر برخی غذاهای خاص کم می کنید؛ مانند غذاهای تولید کننده گاز و غذاهای چرب. برخی افراد نیز فکر می کنند که مقادیر استانداردی از غذا برایشان بیش از اندازه است. تمام این موارد همچنین می تواند باعث ایجاد سوزش سر دل شود، چرا که با پوشیدن شکم بند ها لاغری معده به سمت بالا نزدیک دیافراگم حرکت کرده و اسید ترشح می کند.
 5. پوشیدن شکم بند ها لاغری می تواند باعث ازدست رفتن آب بدن شود. اگر حین انجام تمرینات ورزشی از شکم بند های لاغری استفاده کنید، دمای بدن بالا رفته و تعریق بیشتری صورت می گیرد و این عمل می تواند باعث دی هیدراته شدن یا از دست رفتن آب بدن شود. برای کاهش خطرات احتمالی پیشنهاد می شود که همواره بدن خود را هیدراته نگه داشته و آبرسانی منظم داشته باشید.
 6.  پوشیدن شکم بند های لاغری بر ماهیچه های پشت اثر می گذارد. پوشیدن گن لاغری در درازمدت باعث می شود که حتی اگر تمرینات ورزشی منظمی هم داشته باشید، با اینحال ماهیچه های شکم نتوانند فعالیت کنند. و ماهیچه های شما را تضعیف می کند

[/vc_column_text][claue_addons_products display=”cat” cat_id=”26″ limit=”4″ columns=”3″ issc=”1″][vc_btn title=”فروشگاه” color=”warning” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fgizdin.com%2Fshop||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مضرات استفاده از گن های لاغری غیر استاندارد.

ضعیف شدن ماهیچه ها
ایجاد اختلال در تنفس
گرفتگی عضلات
مشکلات کلیوی و ریوی

استفاده از گن های غیر استاندارد ممنوع

استفاده از گن های غیر استاندارد ممنوع

توصیه های مهم :

 • اگر در سنین رشد هستید، از شکم بند های لاغری استفاده نکنید.
 • دکتر گالینا می گوید یکی از مسائل پیش رو این است که دختران جوان ممکن است به استفاده از شکم بند های های لاغری جذب شوند، مخصوصا به این دلیل که سلبریتی ها از آن استفاده می کنند.
 • اگر پوشیدن شکم بند لاغری در دوران نوجوانی و پیش از تکامل کامل ماهیچه ها و بدن انجام بگیرد، می تواند خطرات مادام العمری برای افراد جوان بوجود بیاورد.
 • بنابراین توصیه اکید می شود تا پیش از رسیدن به بلوغ کامل، از گن های لاغری استفاده ننمایید.
 • حتی تولیدکنندگان گنهای لاغری توصیه می کنند که بدلیل خطراتی که وجود دارد، افراد تنها باید مدت کوتاهی از گن لاغری استفاده کنند.
 • بستن شکم بند برای لاغری اصولی دارد که شما باید آن را رعایت کنید تا بتوانید بازدهی مناسبی از یک شکم بند مناسب بدست بیاورید
 • ابتدای امر اینکه تنها بستن شکم بند باعث کاهش سایز شما نیم شود و شما باید روند تغذیه ای خود را کاملا اصلاح کنید تا بتوانید چربی سوزی و کاهش وزن را تجربه کنید.
 • همچنین ورزش کردن در حین استفاده از شکم بند لاغری می تواند میزان عرق کردن شما را تا چندین برابر افزایش دهد و اگر شما در کنار استفاده از شکم بند ورزش نکنید روند چربی سوزی شما تا میزان بسیار زیادی کاهش می یابد.
 • همچنین استفاده از شکم بند لاغری نیازمند رعایت اصول استفاده از آن می باشد.برای اینکه شما شکم بند را استفاده کنید نیاز است تا زیر آن هیچ لباسی نپوشید تا بتواند تاثیر اصلی را روی شکم شما بگذارد.
 • و در مورد بستن شکم بند برای لاغری بد نیبست کمی در مورد فواید آن بدانید.از مهم ترین فواید شکم بند لاغری کاهش سایز و آب کردن چربی ها می باشد اما بستن شکم بند برای لاغری محاسن بسیار بزرگ دیگری هم دارد که ممکن است با آن آشنا نباشید.
 • یکی از فواید مهم شکم بند لاغری کاهش حجم معده شما می باشد.به این معنی که هنگامی که شما شکم بند لاغری را می بندید این محصل باعث جمع کردن معده شما شده و رفته رفته با کاهش حجم معده تان خواهید دید که میزان اشتهای شما کم شده و تا چه میزان می توانید توسط کاهش اشتهای خود وزن کم کنید.
 • همچنین از دیگر فواید شکم بند لاغری نیز باید به آب کردن چربی های پهلو اشاره کرد.چربی های پهلو از آخرین نقاطی ستند که در بدن شما آب می شوند و شما می توانید این چربی ها را توسط انواع شکم بند لاغری با کیفیت از بین ببرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

گن های فرم دهنده

گن های فرم دهنده

گن های فرم دهنده :

این گنها صرفا برای کاهش سایز آنی برای مهمانی ها و فرم دهی یا لیفت قسمتی از بدن استفاده می شوند که گن های ساعت شنی و گنهای بزرگ کننده باسن از این جمله گن ها می باشند و خاصیت درمانی یا لاغری ندارند و پوشیدن این گنها به صورت مداوم هیچگاه توصیه نمی شود .

گن های ساعت شنی :

این گنها که بسیار هم مهم شدن به دو نوع تاپی و شکم بند در بازار عرضه می شوند که می تواند کم شما را مثل بازیگر های مشهور به صورت آنی باریک کند و جذابیت خاصی به شما هدیه دهد در فروشگاه گیزدین مدل شکم بند این محصول از بترین مارک آن عرضا می شود همیشه هر محصولی که در جامعه پرفروش می شود نمونه های تغلبی چینی این محصول با قیمت بسیار پایین تر از نمونه اصلی ارائه می شود که باعث بارضایتی سریع عوام از آن محصول می شود شما هم اگر می خواهید از این محصول خریداری کنید حتما به این موضوع توجه کنید هیچ قیمتی بی دلیل نیست .

نمونه گن های ساعت شنی

نمونه گن های ساعت شنی

گن های بزرگ کننده باسن :

این گن ها برای فرم دهی به باسن شما طراهی شدن که شما رو مانند مانکن ها با بدن ورزشکاری نشان می دهد شما می توانید این شکم بند ها را زیر انواع لباس های مجلسی بپوشید و تفاوت را احساس کنید .

نمونه ای از گن های بزرگ کننده باسن

نمونه ای از گن های بزرگ کننده باسن

[/vc_column_text][claue_addons_products limit=”4″ columns=”3″ issc=”1″ id=”3212, 3731, 3935, 3904″][vc_btn title=”فروشگاه” color=”warning” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fgizdin.com%2Fshop||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

گن های درمانی : همان طور که از اسم این گنها مشخص است خاصیت های درمانی و اصلاحی دارند این گنها معمولا بعد از عمل ها یا اصلاح کردن ستون فقرات را انجام می دهند در قسمت زیر یکی از گن های بعد عمل و اصلاحی را به طور جداگانه توضیح خواهیم داد .

این گن ها تورم بعد از عمل جراحی لیپوساکشن را کنترل می کنند:
تورم یا همان ادم بافت، نتیجه فشارهای مختلف بر روی مایعات میان بافتی بدن است. بدون اشاره به جزییات این فشارها و انواع آن، یکی از مهم ترین نوع آن، فشار مکانیکی خارج از سیستم عروقی و رگ های بدن است ( که همان فشار مایعات میان بافتی نام دارد). با پوشیدن گن ( گن لیپوساکشن ) در واقع با تحت فشار قرار دادن فشای میان بافتی مایعات موجود در در آن ناحیه را به مسیر بازگشت به رگ ها و عروق لنفاوی هدایت کرده و به نهایتاً به قلب باز می گردانیم. این فرآیند باعث جلوگیری از روند گسترش تورمی خواهد شد که در جریان شکل گرفتن بود و کمک فراوانی به جذب مایعاتی می کند که باعث به وجود آمدن ادم خواهند شد. این یکی از مهمترین دلایلی است که بیمار میبایست بمحض پایان یافتن عمل لیپوساکشن یا لیپوماتیک گن فشاری را به تن کند.

پوشیدن گن جلوی تجمع مایعات را میگیرد:
هنگامی که چربی ها از بدن خارج میشوند یک فضای خالی بجای آنها ایجاد می شود و همان فشارهایی که پیش تر بعنوان عامل تورم ذکر شدند میتوانند باعث تجمع مایعات در این فضای خالی شوند و در آن هنگام می بایست این مایعات مجدداً توسط سورنگ و سوزن از بدن بیمار خارج شود که ععموماً کاری دشوار و از نظر بیمار یسیار ناخوشایند خواهد بود. با اعمال فشار خارجی توسط گن های پس از عمل جراحی ( گن لیپوماتیک ) ، این فضای خالی از میان برداشته میشود و پوست به بافت زیرین خود چسبیده و بدین ترتیب فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت.

پوشیدن گن به بهبود شکل ظاهری و یکنواخت شدن نواحی تحت عمل کمک خواهد کرد:
همان فضای خالی که به مایعات اجازه تجمع را میداد، به پوست آزاد نیز اجازه حرکات رفت و برگشتی را میدهد و این موضوع باعث میشود که نهایتا پوست ظاهری چین خورده و چروک پیدا کند. پوشیدن گن ( گن ابدومینوپلاستی )کمک میکند که در طی دوره نقاهت پوست روی محل مطلوب بصورت صاف و یکدست جوش خورده و از چین و چروک آن جلوگیری شود.

فشار، فرآیند التیام زخم ها را سرعت می بخشد:
طی تحقیقات انجام شده بر روی جراحات ناشی از سوختگی و سایر زخم ها، ما به این نتیجه رسیده ایم که فشار باعث فرونشاندن و بهبود بخشیدن محل زخم ها میشود. از آنجاکه که شکل و ظاهر محل زخم ها ، بعد از عمل لیپوساکشن از اهمیت بالایی برخوردار هستند همچنین زخم های داخلی نیز به زمان بیشتری نیاز دارند تا کم کم صاف و یکدست شوند. ایجاد فشار باعث میشود که فیبرهای کلاژن در فرآیند مکانیزم طبیعی بدن با سرعت بیشتری، شرایط بهبود این زخم ها را فراهم کنند. اگرچه زخم های حاصل از لیپوساکشن کوچک هستند اما معمولا لیپوساکشن به همراه جراحی های دیگری انجام میشود که زخم های بزرگتری برجای میگذارند. برای مثال زخم حاصل از جراحی کوچک کردن شکم وسیع و طولانی بوده و دقیقا در قسمت جلوی شکم قرار میگیرد؛ به همین دلیل حتی اگر جراحی ابدومینوپلاستی ( برداشتن پوست اضافه شکم ) را بدون انجام عمل لیپوساکشن داشته باشیم، باز هم استفاده از گن فشاری را تجویز مینماییم . از مزایای استفاده از گن این خواهد بود که پس از به اتمام رسیدن دوره نقاهت فرد شکمی به مراتب صاف تر ، یکدست تر و محل برش عمل کمتر قابل دیدن خواهد بود و به بیمار این کمک را خواهد کرد که از عمل جراحی خود حداکثر سود را ببرد. از طرف دیگر اگرچه بخاطر اینکه شکاف لیپوساکشن بسیار کوچک است، من هیچگاه نشنیده ام که بیماری از ظاهر زخم خود شکایت کند؛ اما حتی برای زخم های به این کوچکی نیز پوشیدن گن بسیار مفید خواهد بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

گن های بارداری : این گن ها برای دوران بارداری ساخته شده اند که فشار را از ستون فقرات برداشته و بطور مساوی در همه جهت تقسیم می کنند تا شما احساس راحتی بیشتری را در این دوره داشته باشید این زیاد فشرده نبوده و فشار زیاد به کودک و شما وارد نمی کند و در اصل یک حمل کننده مناسب برای شکم بزرگ شما در این دوران ایجاد می کند .

نمونه گن بارداری

نمونه گن بارداری

شستشوی گن ها : شستشوی گن ها بسیار بسیار مهم است چون گن ها به علت فشردگی بالا باعث تعریق می شوند و همین عامل اگر بر روی گن ها باقی ماند باعث رشد قارچ ها و باکتری ها خواهد شد . گن ها را معمولان با دست و آب سرد بشوئید تا فرم خود را از دست ندهند .

[/vc_column_text][claue_addons_products display=”cat” cat_id=”48″ limit=”4″ columns=”3″ issc=”1″][vc_btn title=”فروشگاه” color=”warning” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fgizdin.com%2Fshop||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]