زنانه, سلامتی و زیبایی, لباس زیر, مجله گیزدین

هر آنچه باید درباره لباس زیر بدانید

هر آنچه باید درباره لباس زیر بدانید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تاريخچه کلي لباس زیر و پيدايش آن :

مردم شناسان به اين معتقدند که انسان هاي اوليه نه از روي شرم ، بلکه از روي عقل و حفاظت از آلت تناسلي خود از برگ درختان براي اولين بار به عنوان لباس زیر استفاده کردند ؛ تا آن را از گزند نور آفتاب و سرما گرما بپوشانند.
بعد از پيدايش پارچه ، تحقيقات نشان مي دهد زنان مصري لباس ساده و بدون نقش و نگاري را زير لباس اصلي خود مي پوشيدند ، که به آن زير جامه گفته مي شد . پس از زنان مصري ، زنان ايراني سينه هاي خود را با پاچه اي مي بستند و از پشت کمر آن را گره مي زدند تا سينه هاي خود را برجسته تر از حالت عادي نشان دهد و آن ها را به کمال هاي زيبايي دوران خود نزديک تر کنند . زنان يوناني همانند ايراني ها از سينه بند هاي پارچه اي ولي با بند هاي چرمي استفاده مي کردند که گره آن زير سينه بسته مي شد و سينه را برجسته تر مي کرد .
در آخر هم زنان رومي به تقليد از زنان ايراني و يوناني سينه هاي خود را مي پوشاندن ولي به البسه زير خود پارچه اي را اضافه کردن که از بين پاهاي خود رد مي کردند تا عورت و باسن خود را بپوشانند ، آن را به بالا کشيده و از کنار با ليفه به کمر خود مي بستند. رفته رفته با پيشرفت هايي که در پارچه به وجود آمد ، لباس زیر شکل امروزي خود را در بر گرفت.

نمونه ای قدیمی از لباس زیر های اولیه امروزی

نمونه ای قدیمی از لباس زیر های اولیه امروزی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات قابل توجه در مورد لباس زیر :

همه اين را مي دانيم که انتخاب لباس چقدر مي تواند روي زيبايي شما تاثير بگذارد و شما مي توانيد با انتخاب يک لباس مناسب چه مقدار زيباتر ديده شويد . حال که با انتخاب نادرست تمام اين خاصيت ها عکس شده و شمايي که زيبا هستيد، خوب به نظر نخواهيد آمد . مساله مهم در اين بين ، اين است که اگر شما لباس زیر مناسبي انتخاب نکنيد ؛ حتي لباس زيبايي هم پوشيده باشيد ديگر آن در تن شما جلوه نخواهد داشت !

مناسب ترین لباس زیر را برای لباسی که می پوشید انتخاب کنید

مناسب ترین لباس زیر را برای لباسی که می پوشید انتخاب کنید

پس در اين قسمت ما به شما نکاتي را در اين رابطه خواهيم گفت که به شما در انتخاب کمک کنيم .

 •  سعي کنيد لباس زیرهايي که در طول روز استفاده مي کنيد ، داراي پارچه اي طبيعي باشد و در آن از الياف مصنوعي استفاده نشده باشد. اين موضوع راحتي و حتي سلامت شما را در بلند مدت تضمين مي کند و همچنين اين الياف با پوست شما سازگار بوده و از بروز هرگونه حساسيت جلوگيري مي شود .

[/vc_column_text][claue_addons_products limit=”4″ columns=”3″ issc=”1″ id=”3746, 3751, 3777, 3800″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • در جشن ها و مهماني ها از چه نوع لباس زير هايي بايد استفاده کنيم انتخاب لباس زير در مهماني ها به لباس شما وابسته است . اگر شما يک لباس دکلته مي خواهيد بپوشيد از لباس زيرهايي از جنس دانتل استفاده کنيد زيرا اين جنس باعث مي شود بالاتنه شما زيباتر ديده شود و يا از سوتين هايي که قابليت دکلته شدن را دارند و يا سوتين هاي چسبي پروانه اي استفاده کنيد تا بندهاي سوتين براي بهتر ديده شدن شما مزاحمت ايجاد نکند .
  برای لباس های دکلته از لباس زیر های بندی استفاده نکنید

  برای لباس های دکلته از لباس زیر های بندی استفاده نکنید

  اگر شما سينه هاي کوچکي داريد از سوتين هاي جکدار استفاده کنيد تا سينه هاي شما را بزرگتر و جذاب تر نشان دهد تا لباس به تن شما بنشيند و زيبايي شما را دو چندان کند .

 • در نگهداري لباس زیر به اين نکات توجه داشته باشيد اولين نکته اين که سعي کنيد لباس زير خود را با دست بشوييد. اگر اين کار بسيار مهم را با ماشين لباس شويي انجام مي دهيد حتما ابتدا لباس هاي زير خود را در تور يا سبد شستشوي مخصوص اين کار برزيد و از لباس هاي ديگر آن ها را جدا کنيد و در آخر هم تنظيمات ماشين خود را روي لباس هاي حساس قرار دهيد و دما آب را هم روي سرد بگذاريد تا بافت و فرم لباس زير شما زود ازبين نرود و عمر آن بيشتر گردد.

  لباس زیر خود را با دست بشویید

  لباس زیر خود را با دست بشویید

 • در تمام کشور ها براي تهيه البسه زير از بهترين پارچه ها و رنگ هاي بهداشتي استفاده مي شود به همين دليل قيمت آنها هم کمي بالا مي رود ، ولي با توجه به اين موضوع شما شايد در تعويض آن ها کم کاري کنيد. ميشه به اين موضوع توجه داشته باشيد که لباس زیر ، يک کالاي مصرفي بسيار مهم است که بايد زود به زود به دليل مسائل بهداشتي تعويض و نو گردد ؛ پس به هيچ عنوان در اين مساله صرفه جويي نکنيد و هميشه لباس زیر هاي قديمي را با البسه نو جايگزين کنيد در ادامه مطلب به نکات جالب از تاثيير اين کار در رابطه زناشويي هم اشاره خواهيم کرد .
 • قارچ ها و باکتري ها را شوخي نگيريد . قارچ ها و باکتري ها ممکن است عامل بزرگي براي ايجاد حساسيت ها يا عفونت هاي دستگاه تناسلي شما باشد ، پس آن ها را جدي بگيريد و لباس زير خود را روزانه عوض کنيد و اين کار را به حمام رفتن يا نرفتن موکول نفرماييد ؛ محيط هاي گرم و مرطوب بستر مناسبي براي رشد هرگونه باکتري و قارچ مي باشد پس اين محيط مطلوب را از آن ها بگيريد .
 • از البسه هاي زير نايلوني به طور دائمي و روزانه استفاده نکنيد ! چون اين الياف باعث تعريق زياد مي شود که مي تواند سلامت شما را به خطر بيندازد .
 • نوع خود لباس زير هم بسيار مهم است که خيلي تنگ نباشد که از تنفس طبيعي پوست و خنک شدن آن جلوگيري کند همه فکر مي کنند کش ها به خاطر جنس باعث خارش مي شوند ؛ در صورتي که اگر لباس زير شما اندازه باشد و کش به بدن شما فشار بيش از اندازه وارد نکند اين مشکل هيچ گاه براي شما پيش نخواهد آمد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

الياف طبيعي یا گیاهی و خواص آن ها:

به طور کلي به اليافي که ريشه طبيعي دارند و از گياهان گرفته مي شوند الياف طبيعي گفته مي شود .

 • اين الياف را از گياهان مثل بامبو ، سويا و … توليد مي کنند که از مهمترين و مناسبترين آن ها که در کشور ما براي لباس زیر استفاده مي شود مي توان کتان و پنبه را نام برد . اين الياف داراي سوراخ هاي بسيار ريز زيادي هستند که باعث مي شوند پوست تنفس طبيعي خود را داشته باشد و از تعريق زياد بدن جلوگيري مي کنند .
 • اين الياف از الياف هاي مصنوعي سبک تر هستند و با پوست بدن سازگار مي شوند و از حساسيت و عفونت جلوگيري مي کنند در صورتي که الياف مصنوعي عکس اين جريان عمل مي کنند و باعث تعريق زياد شده و بستر مناسبي براي رشد باکتري ها و قارچ ها شده که باعث عفونت و حساسيت هاي پوستي مي شوند .

  شورت های نخی از بهترین لباس زیر ها هستند

  شورت های نخی از بهترین لباس زیر ها هستند

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نقش لباس زیر در رابطه زناشويي

در ابتدا بايد به يک مطلب مهم اشاره کنيم هميشه سعي کنيد لباس زیر خود را تميز و خشک نگداريد و به نظافت خود بسيار بسيار اهميت دهيد چون سلامت در رابطه زناشويي از مهمترين چيزهايي است که بايد به آن توجه داشته باشيد .
لباس زیر يک کالاي مصرفي مي باشد پس در نو کردن آن به هيچ عنوان سرفه جويي نکنيد شايد بگوييد که اين چه تاثيري مي تواند روي رابطه ما داشته باشد آقايون علاقه خاصي به تنوع دارند که شما با اين کار نه تنها به سلامت خود کمک کرديد بلکه به مرد خود هم علاقه نشان داده و به او اهميت بخشيديد که در نتيجه رابطه جذاب و دلنشيني خواهيد داشت . جنس پارچه لباس زیر هم در رابطه زناشويي شما خيلي تاثيرگذار مي باشد .
شورت هايي با پارچه ليز و لطيف بپوشيد و از رنگ هاي متنوع استفاده کنيد تا نظر چشمان همسر خود را به زيبايي اندام خود جلب کنيد .
به طور کلي لباس زیر نقش بسيار مهمي در تحريک جنسي آقايان و تمايل آنها به يک رابطه گرم دارد درسته پوشيدن لباس زیر هاي تنگ به طور دائمي به سلامت شما آسيب مي زند ولي از پوشيدن اين نوع لباس زیر ها با رنگ هاي تحريک کننده ترجيحا رنگ قرمز خودداري نکنيد چون با پوشيدن اين لباس ها خود را براي يک رابطه لذت بخش آماده مي کنيد .
حتما دقت کنيد رنگ شورت و سوتين که مي پوشيد همخوان باشد. براي اين کار مي توانيد از ست هاي شورت سوتين استفاده کنيد که همرنگ و چشم نواز هستند. اگر به هر دليلي از شورت و سوتين ست استفاده نمي کنيد رنگ شورت و سوتين خود را هم رنگ انتخاب کنيد تا باعث جذابيت هرچه بيشتر شما شود.

از رنگ ها نترسید از سوتین های ست استفاده کنید

از رنگ ها نترسید از سوتین های ست استفاده کنید

سعي کنيد از رنگ هاي قرمز و مشکي بيشتر استفاده کنيد چون اين رنگ ها براي آقايان جذابيت جنسي دارند . از سوتين هاي جکدار استفاده کنيد تا سينه هاي شما بزرگتر به نظر رسد . از شورت هاي لامبادا يا تانگو استفاده کنيد چون باعث تحريک هرچه بيشتر آقايان مي شود. از جوراب و ست هاي داراي بند جوراب هم مي توانيد استفاده کنيد.

در آخر هم به چند نکته ریز دیگر در این باره توجه کنید ، بهترین کار برای شما خانم های عزیز این است که در طول روز و طمان هایی که مرها خونه نیستند شما از لباس های محبوب و راحت خودتان استفاده کنید و برای همسر خود متفاوت از آن لباس بپوشید .
استفاده از رنگ های روشن و شاد در ایجاد روحیه و شداب در خود و همسرتان بسیار مهم است پس به آن توجه بیشتری داشته باشیم و خود را محدود رنگ های تیره نکنید .
در هنگام ورود همسرتان به منزل از لباس هایی که در آن پارچه کمتری استفاده شده بپوشید همسرات از دیدن اندام شما همیشه به وجد خواهد آمد .
با رعايت تمام نکات در اين مطلب شما مي توانيد رابطه گرم و جذابتری نسبت به قبل  تجربه کنيد در قسمت زیر می توانید چند محصول ست زیبا را مشاهده کنید و به راحتی خریداری کنید  .

[/vc_column_text][claue_addons_products limit=”4″ columns=”3″ issc=”1″ id=”3862, 1364, 344, 167″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات بهداشتی لباس زیر

عفونت در زنان از شایع ترین نوع بیماری هاست.که بی توجهی به بهداشت و تعویض به موقع لباس زیر می تواند موجب انواع عفونت در ناحیه واژن گردد.عوارض عفونت های زنان به قدری می تواند خطرناک باشد که منجر به ناباروری گردد‌. بسیاری از پزشکان بر این باورند که بسیاری از بانوانی که به آنها مراجعه می کنند از اهمیت بهداشت لباس زیر برای سلامتشان آگاهی کافی ندارند. بارها با توصیه مبنا بر استفاده از لباس زیر نخی مواجه شده اید . لباس زیر نخی با عبور دادن رطوبت از خود فضای مطلوبی را برای واژن فراهم میکند. لباس زیر نا مناسب با افزایش گرما و رطوبت واژن فضایی مناسبی برای رشد بیش از حد باکتری ها فراهم میکنند.

ضمنا به خاطر داشته باشید که صرفا به دلیل چند هزار تومن صرفه جویی ، از دستفروشان مترو و خیابان لباس زیر تهیه نکنید. آسیب بسیاری در اثر استفاده از این اجناس به شما وارد میکند که هزینه درمان بیشتری برایتان دارد و گاهی سلامتی برگشت ناپذیر است سلامت شما ارزشی فراتر داراست.

سلامت خود را بخاطر قیمت کم تر به خطر نیدازید

سلامت خود را بخاطر قیمت کم تر به خطر نیدازید

برای جلوگیری از این گونه آلودگی ها لباس زیر که فکر می کنید از جای مطمئن خریداری نکردید حتی قبل از اولین بار استفاده کامل بشویید و در زیر نور آفتاب خشک کنید تا آلودگی هایی مثل ویروس ها و باکتری های احتمالی آن برطرف گردد تا باعث حساسیت های پوستی و عفونت در شما نشود ، همیشه این جمله را به یاد داشته باشید پیشگیری بهتر از درمان است .

گاهی این را می شنویم که بعضی از خانم ها لباس زیر خود را به همراه لباس های دیگر خود در داخل لباس شویی انداخته و همراه شلوار جوراب که بیشترین عامل انتقال میکرب به لباس زیر است می شویید این کار ممکن است باعث عفونت شود . نکته مهم این مسله این است که اغلب این عفونت ها و باکتری ها برای فرزند شما بسیار خطرناک تر بوده و آن ها را با مریضی های پوستی و عفونی درگیر می کند .

کودکان شما بیشتر از شما در خطر حساسیت ها هستند

کودکان شما بیشتر از شما در خطر حساسیت ها هستند

برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشاید به والدین گرامی توصیه می کنیم که حتی البسه زیر کودکان خود را جدا از لباس زیر خود شویند چون همه می دانیم که کودکان ما از ما حساس تر هستند و ما هیچوقت نمی خواهیم از جانب ما به آن ها آسیبی وارد شود .
نکته آخر هم درباره شستوشوی لباس زیر این است که سعی کنیم کمتر از مواد شیمیایی شوینده برای البسه زیر استفاده کنید بهترین مواد برای شست شوی البسه زیر صابون و پودر صابون می باشد که باز هم این مواد را باید بعد از چندین بار آبکشی از روی لباس کاملا پاک کنید چون این مواد به راحتی از پوست کودک شما جذب شده و باعث حساسیت های مختلف پوستی می شود .

سلامت و پیروز باشید فروشگاه اینترنتی گیزدین

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]